Mūsų apgyvendinimo patalpos yra tvarkingos, jaukios ir pritaikytos jūsų komfortui.

Mūsų globos namuose yra bendros erdvės, skirtos bendruomeniniam gyvenimui ir bendravimui su kitais gyventojais.

Čia galite susitikti su kitais gyventojais, dalyvauti bendruose renginiuose, diskutuoti ar tiesiog praleisti malonų laiką su bendraminčiais.

Asmenys ar jų globėjai, pageidaujantys apsigyventi ar apgyvendinti kitą asmenį, raštu kreipiasi į savo gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyrių. Prašyme nurodomos pageidavimo apgyvendinti įstaigoje priežastys ir pateikiami motyvai.
Socialinės globos įstaigoje apgyvendinami asmenys tik pagal steigėjo nukreipimą, bei asmenys, kurie pagal negalios rūšį ir laipsnį, amžių bei kitus kriterijus atitinka jos profilį, tai:
Didelių specialiųjų poreikių senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas visiškas ar dalinis nesavarankiškumas.
Priešpensinio amžiaus suaugę asmenys su sunkia fizine negalia, kuriems nustatytas 0- 25 % netektas darbingumas ir visiškas nesavarankiškumas.

Į globos namus nepriimami asmenys, kurie apgyvendinimo metu serga ūmomis infekcinėmis ligomis arba jiems diagnozuota ūmi psichozė.
Priimant į globos namus asmenį pateikiami šie dokumentai:
Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas ar asmens tapatybės kortelė);
Neįgaliojo ar pensininko pažymėjimas;
Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus išduotas siuntimas;

Mokėjimo tvarka asmenims, turintiems savivaldybės siuntimą dėl ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugų.
Asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina asmens gyvenamosios vietos savivaldybė, kuri nustato asmens socialinių paslaugų poreikį. Asmens finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas negali turėti įtakos asmens galimybėms gauti socialines paslaugas, kurių poreikis asmeniui nustatytas. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas ir turtą.
Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų, jeigu asmens turto vertė mažesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą. Tais atvejais, kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 proc.) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti. Jeigu suaugusio asmens turto vertė didesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą.
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimas Nr. 583 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 68 – 2510). Likusi sumos dalis iki paslaugos kainos kompensuojama savivaldybės nustatyta tvarka.
Priimant asmenį į socialinės globos įstaigą sudaroma dvišalė sutartis tarp asmens ir socialinės globos įstaigos administracijos. Naujai atvykusiems gyventojams suteikiama išsami informacija apie globos įstaigos veiklą, paslaugas, gyventojų teises, atsakomybę bei pareigas, supažindinama su vidaus tvarkos taisyklėmis.
INFORMACIJA NORINTIEMS APSIGYVENTI GLOBOS NAMUOSE